Kształt Jazzu Który Ma Dojść

by Mazutti

/
 • Streaming + Download

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

    9 PLN  or more

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Edycja w tekturowym ekopacku, wydana przez LADO ABC.

  Regular edition in cardboard digisleeve, release in Poland by LADO ABC.

  Includes unlimited streaming of Kształt Jazzu Który Ma Dojść via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 3 days

    30 PLN or more 

   

 • T-Shirt/Apparel

  100% miękkiej bawełny, gramatura koszulki 150g. Klasyczny krój, krótki rękaw. Żółta szmata z czarnym nadrukiem - mała grafika z okładki na piersi, duża na plecach. Rozmiar XL jest w nieco innej opcji kolorystycznej - czarna koszulka, żółty nadruk.

  100% cotton, soft fabric, 150g. Classic fit, short sleeve. Yellow shirt with black screenprint - small album cover on heart, bigger one on back. XL is slightly different - black t-shirt with yellow print.
  ships out within 3 days
  4 remaining

    25 PLN or more 

   

 • T-Shirt/Apparel

  100% miękkiej bawełny, gramatura koszulki 150g. Klasyczny krój, krótki rękaw. Niebieska szmata z czarnym nadrukiem.

  100% cotton, soft fabric, 150g. Classic fit, short sleeve. Blue shirt with black screenprint.
  ships out within 3 days
  2 remaining

    25 PLN or more 

   

 • Record/Vinyl + Digital Album

  EPka z dwoma wcześniej niepublikowanymi utworami, zarejestrowanymi specjalnie pod to wydawnictwo. Ręcznie wycinana, limitowana do 66 ręcznie numerowanych egzemplarzy.

  Wydana przez Don't Sit On My Vinyl / Gusstaff Records.

  Includes unlimited streaming of Kształt Jazzu Który Ma Dojść via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ships out within 3 days
  2 remaining

    39 PLN or more 

   

 • Full Digital Discography

  Get all 12 positive regression releases available on Bandcamp and save 50%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Promień, Ghost Report, The Immortal Principle, Laboratorium, Kształt Jazzu Który Ma Dojść, Aleppo, Untitled, Wojna Światów, and 4 more. , and , .

    54 PLN or more (50% OFF)

   

 • Limited Japan CD
  Compact Disc (CD) + Digital Album

  Limitowane do 100 sztuk japońskie wydanie albumu, za które odpowiada oficyna Sei No Kaiki Records. Plastikowy jewel case z dodatkową wkładką z informacjami o albumie i artystach po japońsku oraz oczywiście obowiązkowe OBI. Dostępne było tylko w preorderze przed oficjalną premierą albumu, teraz do kupienia tylko na naszych nadchodzących koncertach.

  Limited to 100 pcs japan version of album, release by Sei No Kaiki Records. Jewel case with additional insert with informations about the record and artists in japanese and of course mandatory OBI card. Was available only in the preorder, currently you can buy the leftovers at one of the upcoming gigs.

  Includes unlimited streaming of Kształt Jazzu Który Ma Dojść via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  Sold Out

 • Mazutti T-Shirt (Red)
  T-Shirt/Apparel

  100% miękkiej bawełny, gramatura koszulki 150g. Klasyczny krój, krótki rękaw. Czerwona szmata z czarnym nadrukiem.

  100% cotton, soft fabric, 150g. Classic fit, short sleeve. Red shirt with black screenprint.

  Sold Out

 • Dżungla Kwitu 7" Lathe Cut
  Record/Vinyl + Digital Album

  Limitowany do 15 egzemplarzy ręcznie wycinany singiel winylowy z utworem "Dżungla Kwitu". Druga strona singla jest ozdobiona złotym sitodrukiem, koperta również.

  Artwork w oparciu o okładkę płyty wykonaną przez Bolesława Chromrego, sitodruk został wykonany przez Paulinę i Łukasza z Pracowni Sitodruku SITO.

  Includes unlimited streaming of Kształt Jazzu Który Ma Dojść via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.

  Sold Out

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.

about

Mazut to warszawski duet założony przez Pawła Starca i Michała Turowskiego. Mazut to działanie na pograniczu lo-fi acid techno, industrialu i szeroko pojętego hałasu. Mazut to estetyzacja przemocy. Mazut to muzyka brudna, prosta i prymitywna. Mazut zakłada białe koszule, żeby wyglądać na scenie elegancko, bo pomimo lat terapii nie nauczyli się jeszcze kochać samych siebie i oszlifować diamentu własnej samooceny. Biała koszula pełni rolę przedmiotu formującego, dodającego charyzmy, stylu, wiary we własne umiejętności. Z kolei Macio Moretti nie ubrał białej koszuli nawet podczas odbierania paszportu Polityki. Zawsze wygląda dobrze i zawsze dobrze gra. Chyba – bo gra tyle i w tylu projektach, że nie ma osoby która dała radę zobaczyć nawet jedną dziesiątą jego występów – ale chcemy wierzyć, że zawsze gra dobrze, ponieważ po pierwsze jest naszym dobrym kolegą, a po drugie gra razem z nami. Od przegranej od kolegi kasety Starych Singers przez wspólnie nagrany materiał, którego nikt nie będzie przegrywał od kolegi bo jest piętnaście lat później niż było, po sceniczny debiut w trio mazutowego brumienia oraz wybitnych umiejętności inżyniera Moreckiego. Tak powstał projekt o nazwie MAZUTTI.

Zarówno na swojej debiutanckiej płycie, która będzie miała premierę podczas festiwalu, jak i podczas nadchodzących występów na żywo, muzycy postanowili odejść od muzyki tanecznej i rozrywkowej z którymi są przede wszystkim kojarzeni i penetrować rejony szeroko pojętej sztuki eksperymentalnej. Wynikiem poszukiwań jest wybuchowa i bezkompromisowa mieszanka, łącząca ich wspólną fascynację zarówno dorobkiem Jerzego Miliana jak i kompozycji Krzysztofa Knittela, przefiltrowane przez wrażliwość szkoły chicagowskiej oraz dorobek sceny kolońskiej. To wszystko może być prawda, albo i nie.

credits

released October 15, 2018

Macio Moretti – kontrabas, fletnia pana, bęben wielki, theremin, synth, voc
Michał Turowski – fortepian, akordeon, tamburyno, radiola, lira korbowa, flet, elektronika, voc
Paweł Starzec – organy hammond, syntezator modularny, sampler, klarnet, vuvuzela, balafon, voc

Zarejestrowano podczas kilku improwizowanych sesji w garażu.

Nagranie - Karol Balas
Mix i Master - Najwyższy
Artwork - Bolesław Chromry

Podziękowania dla Gustawa Morusia oraz Czarnego Piotrka z Iławy.

license

all rights reserved

tags

about

positive regression Warsaw, Poland

contact / help

Contact positive regression

Streaming and
Download help

Redeem code

If you like Kształt Jazzu Który Ma Dojść, you may also like: